Rękawice elektroizolacyjne – prosty i skuteczny sposób na zmniejszenie ryzyka porażenia prądem elektrycznym Leave a comment

Praca w zawodzie elektryka lub innym, gdzie pracownicy na co dzień mają częstą i bliską styczność z energią elektryczną wymaga zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa. Dlaczego? Zgodnie z opinią specjalistów, to właśnie przypadkowe porażenie prądem powoduje najcięższe dla zdrowia skutki, nierzadko stwarzając bezpośrednie zagrożenie życia ludzkiego. W tym wypadku oprócz posiadania właściwej wiedzy i doświadczenia, konieczne jest wyposażenie siebie bądź zatrudnionych pracowników w kompletny oraz właściwie dobrany strój roboczy. Zastanawiasz się, który z jego elementów najlepiej zabezpiecza przed rażeniem prądem elektrycznym?

Bezpieczeństwo pracy z prądem

Choć wielu z nas wydaje się, że praca z prądem niesie ze sobą wyłącznie ryzyko niegroźnego porażenia, to tak naprawdę w rzeczywistości, skutki nieodpowiedzialnego zachowania mogą być o wiele poważniejsze. Częściowe lub trwałe uszkodzenie wzroku, groźne oparzenia powierzchni skóry itp. – to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej, bowiem osoba rażona prądem odruchowo może upaść z wysokości, co z kolei będzie wiązało się z odniesieniem tzw. obrażeń wtórnych np. złamania kończyny dolnej, urazu czaszki itp. Osoby posługujące się elektronarzędziami powinny zatem ściśle przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Warto mieć na uwadze fakt, że niekiedy nawet najdroższy sprzęt może zawieść, wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Oprócz zachowania podstawowych środków ochrony, elektrycy powinni zadbać również o ochronę dodatkową, jaką są cieszące się coraz większą sympatią rękawice antyprzepięciowe. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed nieumyślnym porażeniem prądem, dodatkowo wspomagają one także posługiwanie się specjalistycznymi narzędziami w niesprzyjających warunkach.

Czym kierować się przy wyborze rękawic ochronnych dla elektryka?

Dostępne na polskim rynku, profesjonalne rękawice elektroizolacyjne
https://magrosbhp.pl/produkt/ardon-shield-rekawice-antyprzepieciowe-ochronne-en-388-rozm-910/ , wykonane ze specjalistycznego antyprzepięciowego włókna to jeden z najprostszych sposobów na zagwarantowanie sobie lub osobom zatrudnionym bezpieczeństwa i komfortu w trakcie wykonywanych obowiązków zawodowych. Tego typu rękawice znajdują się na wyposażeniu każdego sklepu z odzieżą i artykułami BHP. Przymierzając się do ich zakupu szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na materiał wykonania – im wyższa jest jego jakość tym skuteczność rękawic ochronnych jest większa. Niezwykle ważne jest także właściwe dopasowanie rękawic elektroizolacyjnych pod kątem ich rozmiaru, rękawice nie mogą być zbyt luźnie, co powodowałoby ich ześlizgiwanie się z dłoni, a tym samym utrudniało wykonywanie prostych czynności zawodowych.

Noszenie w trakcie pracy rękawic antyprzepięciowych jest gwarancją zachowania bezpieczeństwa i wygody. Koszty związane z zakupem tego dodatku są niewielkie, za to korzyści płynące z użytkowania rękawic elektroizolacyjnych – bezcenne, tak samo jak nasze zdrowie i życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.