Jak odzież ostrzegawcza zapewnia bezpieczeństwo pracownikom? Leave a comment

Wiele zawodów wymaga noszenia specjalistycznej odzieży ochronnej, która będzie spełniać odpowiednie normy i będzie chronić nasze życie oraz zdrowie. Istotą każdej pracy jest zachowanie bezpieczeństwa na wysokim poziomie. Dlatego też tak ważne jest zastosowanie odzieży roboczej, która będzie chronić zdrowie, a nawet życie pracowników wykonujących różne czynności w terenie. 

Odzież ostrzegawcza zapewnia pracownikom bezpieczeństwo na wysokim poziomie. 

Odzież odblaskowa jest zwykle kojarzona z zawodami, które należą do tych bardzo niebezpiecznych, jednak obecnie wiele firm wyposażyła już swoich pracowników w ubrania ostrzegawcze z uwagi na zwiększoną widoczność  podczas wykonywania codziennych obowiązków. Pracownicy firm budowlanych, sprzątających, ogrodniczych czy portów lotniczych to tylko niektóre branże, w których pracodawcy uzupełniają odzież roboczą o dodatkowe ubrania fluorescencyjne, dzięki temu mogą bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki. Tego typu odzież charakteryzuje się bardzo wyrazistym kolorem, który odbija światło, dzięki temu człowiek mający na sobie takie ubranie jest widoczny z dalekiej odległości. Odzież ostrzegawcza wykonana jest z materiału odpornego na deszcz oraz śnieg, dlatego też spokojnie nadaje się na każdą porę roku, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. 

Jak wykonana jest odzież ostrzegawcza? 

Odzież, która zapewnia widoczność pracownika bardzo często wykonana jest z bawełny fluorescencyjnej bądź poliestru wraz z dodatkową taśmą odblaskową. Popularne kolory, które najchętniej są wybierane przez klientów to: pomarańczowy oraz żółty. Kolory fluorescencyjne współgrają z promieniami słonecznymi i powodują, że są bardzo dobrze widoczne w świetle dziennym. Jednak po zmroku odzież nie jest tak widoczna, dlatego też taśmy odblaskowe znajdujące się na niej świetnie sprawdzą się podczas wieczornych prac. 

Odzież ostrzegawcza nie tylko dla profesjonalistów.

Warto zauważyć, że odzież odblaskowa przydaje się również w sytuacjach codziennych, tam gdzie wymagane jest zachowanie bezpieczeństwa i zmniejszenie potencjalnego ryzyka związanego z wypadkiem spowodowanym brakiem widoczności. Odzież ostrzegawcza powinna być również używana np. przez rowerzystów bądź pieszych wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko potrącenia przez samochody. W takich przypadkach proponujemy kamiezlkę ostrzegawczą Ardon Bolt, która zapewni bezpieczeństwo szczególnie w okresie jesienno-zimowym, w którym osoby najczęściej sięgają po odzież w ciemnych kolorach słabo widocznych dla kierowców. 

Odzież odblaskowa, która jest dostępna w naszej ofercie jest najwyższej jakości i spełnia normy ISO 20471. Ubrania ostrzegawcze produkowane są tak, aby zapewnić możliwie najlepszą widoczność w każdych warunkach pogodowych bez względu na porę roku tj. osoba mająca na sobie odzież ostrzegawczą powinna być widoczna z 300 metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.