Profesjonalne zaopatrzenie pracownika – jaki rodzaj odzieży roboczej wybrać? Leave a comment

Choć wydawać by się mogło, że skompletowanie ubioru ochronnego dla zatrudnionych pracowników jest czynnością banalnie prostą, to w rzeczywistości wielu pracodawców ma z tym kłopot. Zarówno w klasycznych poradnikach dotyczących zasad BHP, jak i w Internecie znajduje się mnóstwo cennych informacji dotyczących poszczególnych podstawowych elementów odzieży roboczej oraz dodatkowych akcesoriów ochronnych. Dzisiaj skupimy się wyłącznie na odzieży, omawiając pokrótce poszczególne rodzaje stroju roboczego i ich zalety.

1. Spodnie ogrodniczki i spodnie do pasa

Ogrodniczki, nazywane potocznie “szwedami” są obecnie jednym z najczęściej kupowanych modeli spodni roboczych. Są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim praktyczne, a to dzięki temu, że zazwyczaj wyposażone są one w dodatkowe kieszonki, w których to bez problemu zmieścimy kompaktowe narzędzia lub inne przybory.

Alternatywą dla roboczych ogrodniczek, są tradycyjne spodnie do pasa.

Są one równie funkcjonalne co modne szwedy. O czym warto wspomnieć, to fakt, że obydwa modele występują w wersji letniej oraz zimowej. Przymierzając się do zakupu spodni dla pracowników, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim aspekty związane z przepisami BHP.

2. Kombinezon

Praca w niektórych zawodach branży przemysłowej, wymaga od pracowników noszenia specjalnego ubioru, który skutecznie zabezpieczy ich przed szkodliwym działaniem np. substancji chemicznych lub innych żrących cieczy. Kombinezony robocze https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/odziez-robocza/odziez-wodoodporna/kombinezony/ to stroje jednoczęściowe składające się z połączonych ze sobą spodni oraz bluzy, w większości przypadków wykonane z wodoodpornych materiałów, wyposażone w zamek błyskawiczny.

3. Bluzy i kamizelki robocze

Kompletny strój roboczy obowiązkowo wyposażony powinien być w komfortową bluzę – zakładaną przez głowę lub rozpinaną, w zależności od indywidualnych preferencji pracodawcy i pracowników. W zależności od wykonywanego zawodu pracowników dodatkowo można wyposażyć w ciepłe kamizelki posiadające odblaskowe elementy, które zwiększają widoczność pracownika poddającego się czynnościom zawodowym na zewnątrz, po zmroku.

O czym pamiętać przy zakupie odzieży ochronnej?

Oferta sklepów z odzieżą i akcesoriami BHP jest naprawdę bogata i różnorodna, co bez wątpienia ma swoje zalety. Szeroka gama dostępnych produktów ułatwia nam podjęcie szybkiej i trafnej decyzji, pod warunkiem, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jakie wymogi powinien spełnić strój roboczy zatrudnionych przez nas pracowników. Wybierając odzież roboczą dużą uwagę należy zwrócić na jej przeznaczenie, bowiem na polskim rynku znajduje się wiele modeli pod stosowanych pod dane branże.  Równie ważne jest także dopasowanie właściwego rozmiaru poszczególnych elementów garderoby oraz uzupełnienie całej roboczej stylizacji poprzez dokupienie odpowiednich akcesoriów ochronnych, takich chociażby jak okulary czy rękawice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.